fbpx

Regnum Christi

Prímestský tábor 2023

Prímestský tábor, alebo pre niektorých známy aj ako Prímesťák, je neoddeliteľnou súčasťou každého leta v našej farnosti. Ak ste o ňom ešte nepočuli, alebo by ste sa o ňom radi dozvedeli viac, čítajte až do konca lebo vám o ňom v krátkosti porozprávame.

Prímesťák je denný kresťanský tábor pre deti od 6-13 rokov, organizovaný dvoma hlavnými animátormi (tento rok to boli Sarah Kittnerová a Andrej Čerňanský) s pomocou ďalších 40 animátorov. Náš Prímesťák sa celý odohráva v Karlovej Vsi v telocvični Spojená škola sv. Františka z Assisi. Každoročne má tábor nejakú tematiku, alebo príbeh, ktorý sprevádza deti celý týždeň. Čo to bolo tento rok

Témou tohto ročníka bola známa rozprávka Aladin. Dej rozprávky: Aladin, ktorý je chudák s jeho malou opicou spozná princeznú Jasmínu a bojuje o jej pozornosť. Popri tom objaví zázračnú lampu v jaskyni kde mu zázračný duch Gin z lampy pomôže a dostane ho aj s opicou von z jaskyne. Nakoniec sa do Aladina princezná zamiluje a zoberú sa. No popri tom všetkom bojuje so zlým Jaffarom a prekonáva rôzne prekážky.

Tábor prebieha od pondelka do piatka a to tak, že už v pondelok sa deti rozdelia do 8 skupiniek v ktorých celý týždeň súťažia o výhru prvého miesta. V pondelok si taktiež vymysleli mená tímov, nakreslili vlajku a vymysleli pokrik. Každý deň sme mali sv. omšu, stanoviská alebo veľkú táborovú hru. Počas každej aktivity skupinky získavajú body. No nie sme stále iba v areáli školy a každý deň nie je rovnaký. Spomínaný pondelok sa líši od ostatných dní tým, že deti prvýkrát spoznajú svoju skupinku a animátorov. 

Utorok bol vodný deň.  V stredu sme išli na výlet a štvrtok sme trávili doobedie dielničkami a poobedie mestskou hrou v centre Bratislavy. No a piatok, o tom si povieme neskôr. Možno sa pýtate ako na výletoch rozoznávame našich 94 deti od iných nahodne idúcich detí/ľudí, no aj na to máme riešenie. Každé dieťa v pondelok dostane tričko vo farbe svojej skupinky. Ďalšia dobrá otázka by bola ako deti rozoznávajú animátorov. Aj animátori majú táborové trička spoločnej farby a na chrbtoch majú napísané “Animátor”. Na tábore máme taktiež výnimočné scénky, v ktorých sa odohráva celý príbeh tábora, hraný našimi animátormi. Okrem toho máme táborovú hymnu aj tanec, ktoré sú každý rok nové a pre deti veľmi pútavé.

V piatok, čo je posledný deň tábora, poobede prišli rodičia a začala sa takzvaná FESTA na úvod ktorej sme slávili spoločnú sv. omšu. Po sv. omši nasledoval tanec, hymna a vyhodnotenie poradia skupiniek. Pokračovali sme poďakovaním animátorom a spoločnou zábavou s podpisovaním tričiek na pamiatku. No a to je koniec. Dúfame že budúci rok prihlásite aj vaše dieta aby s nami zažilo týždenné dobrodružstvo. 

Činnosť bola realizovaná z dotácie poskytnutej mestskou časťou Bratislava – Karlova Ves

Návrat hore