fbpx

Regnum Christi

POWER+ výlet do Krakova

Po niekoľkých rokoch sme sa ako POWER vrátili do Krakova, kde sme sa vtedy zúčastnili medzinárodného futbalového turnaja ECyD a dokonca sme sa umiestnili na 3. mieste. Tentokrát sme prišli do Krakova s chalanmi z POWER+. Cestovali sme lietadlom z letiska Schwechat v piatok ráno. Do nášho cieľa sme prišli poobede a hneď sme sa vydali do centra mesta. Stihli sme si pozrieť hlavné námestie a katedrálu. Pokračovali sme do kráľovského centra Regnum Christi Dom Apoštolov, kde sme mali svätú omšu a večeru. Strávili sme tam príjemný večer.

Ďalší deň sme sa vybrali na prehliadku zámku Wawel, konkrétne hradnej katedrály a múzea. Prehliadka bola veľmi zaujímavá a obohacujúca. Vystúpili sme aj na vežu, kde sa nachádza najväčší zvon v Poľsku. Na obed sme opäť išli do Domu Apoštolov, kde sme aj strávili poobedie hraním spoločenských hier, ping-pongu a kalčeta. Pred večerou sme si vonku zahrali futbal spoločne s členmi ECyD v Krakove.

V sobotu ráno sme z ubytovania šli na poslednú prechádzku po Krakove, kde sme prešli židovskou štvrťou a mostom cez rieku Visla. Na obed sme naposledy išli do Domu Apoštolov a poobede sme vyrazili na Lagiewniky do Sanktuária Božieho Milosrdenstva. Mali sme tam svätú omšu v slovenskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Náš výlet sme zakončili modlitbou Korunky Božieho Milosrdenstva a zdieľaním zážitkov z celého výletu. Večer mal náš let síce meškanie, no na letisku sme sa dokázali zabaviť. Domov sme dorazili neskoro večer. Každý z nás si so sebou odniesol skvelé zážitky. Bohu vďaka za požehnaný čas.

 

Návrat hore