fbpx

Regnum Christi

1000km okolo Slovenska

Od 28.8. do 1.9. sa uskutočnil plánovaný POWER tábor, počas ktorého sme skutočne precestovali 1000km po Slovensku. Naša “ Tour de Slovakia “ sa začala v pondelok 28.8. v Bratislave na Hlavnej stanici, kde sme sa ráno všetci stretli. Počas nasledujúcich dní sme navštívili viacero slovenských miest. V pondelok Trnavu, Nitru a Prievidzu. V utorok Zvolen a Banskú Štiavnicu. V stredu Banskú Bystricu a Dedinky. V štvrtok Košice a Štrbu, odkiaľ sme sa v piatok vrátili. 

V každom meste nás čakal bohatý program plný mestských hier, športových aj duchovných aktivít, kvízov a nechýbalo ani kúpanie v Palcmanskej Maši. Počas ciest vlakom sme mali priestor na rozhovory alebo hry. Taktiež sme mali možnosť vidieť pekné miesta a rôzne pamiatky ako napríklad Nitriansky a Zvolenský hrad, Pamätník SNP, Telgártsky a Chmarošský viadukt, Dóm sv. Alžbety a Štrbské pleso. 

Našim duchovným sprievodcom bol páter Štefan, ktorý sa staral o náš duchovný program – každý deň nám slúžil svätú omšu, spovedal a pripravil si pre nás aj veľmi peknú adoráciu. Počas týždňa nazbierali chalani (ale aj animátori) plno nových zážitkov, prežili kopu srandy, vytvorili nové priateľstvá a upevnili tie staré. V priebehu tábora nikto neochorel ani sa nikto nezranil a tak sme všetci spolu šťastne ukončili našu púť večer piatok 1.9. opäť na hlavnej stanici v Bratislave. Veríme, že sa všetkým páčilo, prajeme požehnaný vstup do nového školského roka a tešíme sa na ďalšie spoločné POWER aktivity!

Návrat hore