fbpx

Regnum Christi

Regnum Christi na BAŠ

V sobotu 24.2.2024 sme dostali možnosť prezentovať a organizovať program na Bratislavskej animátorskej škole (BAŠ) v Rači. Témou dňa bola práca s deťmi a mladými. Snažili sme sa im odovzdať čo najviac pomocou prezentácii a pútavými workshopmi. Medzi mnohé témy ako napríklad komunikácia, marketing, financie, bezpečnosť mladých a detí pri aktivitách, patrilo aj ako vytvoriť program na aktivity. Pri tejto téme sme hovorili hlavne ako vytvoriť program, ale zároveň poukázať na chyby a veci, na ktoré sa často zabúda.

Neskôr na workshope, si mohli na vlastnej koži skúsiť, aké to je vytvárať a vymýšľať aktivitu. Po štyridsiatich piatich minútach nám prišli odprezentovať svoje výsledky, my sme ich trochu doplnili a zhodnotili. Pred obedom sme sa zišli na sv. omši a po omši nás čakal nachystaný obed.

Poobede prišiel čas na utuženie vzťahov a oddychu v podobe merania si síl v kalčete. Pokračovali sme témou Komunikácia, pri ktorej sme vystihli dôležité body pri komunikácii s rodičmi, mladými a deťmi. Ďalej prišiel na rad Encounter a prezentácia o bezpečnosti, pri ktorej sme nespomenuli len fyzickú bezpečnosť pri aktivitách, ale načrtli sme aj tému šikany a psychického zdravia. Celý deň sme zakončili rýchlym kahootom, modlitbou a povzbudený sme sa pobrali domov.

Návrat hore