fbpx

Regnum Christi

Medzinárodné stretnutie ECYD

Na celosvetovom stretnutí ECYD sa na prelomu roku 2022 a 2023 zúčastnil za Slovenskú republiku Marek a Libor. Práve druhý menovaný pre Vás pripravil krátke zhrnutie:

Spočiatku som nevedel čo očakávať. Ešte som nezažil takéto medzinárodné stretnutie, takže som bol trochu nervózny. Prekvapilo ma však ako tam boli všetci otvorený a priateľský. Každý sa hneď rád zoznámil. Rovnako to bolo aj s rozdelením do skupín. V mojej boli skoro všetci španielsky hovoriaci až na troch Talianov a Portugalku. Našťastie vedeli všetci dostatočne anglicky, takže s komunikovaním nebol problém. Pre viacerých bolo zaujímavé, že som zo Slovenska a ani neviem ako, trošku som sa „preslávil.” Asi za to vďačím dvom chalanom, jeden Španiel a druhý Talian, ktorý boli reálne akoby bratia, ktorých pri narodení od seba oddelili. Brali ma medzi seba. V skupinke sme vytvorili silný kolektív. Chceli aby som sa modlil po slovensky a pýtali sa ako funguje ECyD na Slovensku. Spoločne sme dokázali vyhrať aj jednu zo súťaží. Stretnutie v posledný deň, keď sme sa lúčili, bolo silné a plné emócii (niektorí aj slzu uronili).

Páčili sa mi zaujímavé prednášky (najviac asi prednáška Covenant in The Bible, keďže ma zaujíma Biblia a prepojenie starého a nového zákona) a aj svedectvá. Super bolo, že všetko prekladali do angličtiny, takže som o nič neprišiel.

Highlight bol pre mňa určite výlet do Vatikánu a to, že nás dokonca pozdravil pápež. Taktiež som rád, že som mohol byť v Ríme práve počas pohrebu pápeža Benedikta XVI. Myslím, že je to určite niečo, čo si zapamätám na celý život.

Viac fotografií si neváhajte pozrieť na nasledujúcom umiestnení.

Návrat hore